eBMS mobilna aplikacja

Rejestruj swoje obserwacje motyli przy pomocy aplikacji eBMS!

Dzięki Butterfly Count możesz przyczynić się do ochrony motyli dostarczając ważnych informacji o występowaniu poszczególnych gatunków oraz ich liczebności w różnych miejscach w Europie.

Twoim zliczeniom motyli będą towarzyszyć informacje o ich lokalizacji, dodawane za pomocą dynamicznej mapy lub przebiegu trasy uzyskanej z GPS. Możesz również dodawać zdjęcia dla udokumentowania swoich obserwacji.

To bezpłatne narzędzie ułatwia rejestrację i archiwizację Twoich obserwacji, a jednocześnie czyni Twoje  dane dostępnymi do badań naukowych, edukacji i ochrony.

 

 

   Jakie możliwości daje aplikacja?


      - Motylowy Kwadrans: liczenie motyli przez 15 minut, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek chcesz

      - Wpisuj dane ze zliczeń na swoich transektach eBMS (Motylowy Spacerbezpośrednio za pomocą aplikacji. Wystarczy zalogować się do aplikacji za pomocą konta eBMS

      - Mały Fotograficzny Przewodnik ze zdjęciami gatunków z poszczególnych krajów

 

 

 

Przewodnik do mobilnej aplikacji eBMS – ButterflyCount

Tutaj dowiesz się jak posługiwać się aplikacją mobilną eBMS do15-minutowych zliczeń motyli. Z aplikacji można korzystać w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Aplikacja działa w trybie offline, jednak przesyłanie danych z obserwacjami wymaga połączenia (tj. Wi-Fi, zasięg sieci 3/4/5G). Aby w pełni korzystać z aplikacji, wykonaj poniższe czynności.

 

Krok 1.  Zainstaluj aplikację

Urządzenia Apple (iPhones, iPads) - https://apps.apple.com/ie/app/ebms/id1461711373

Urządzenia z systemem Android- https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.ac.ceh.ebms&hl=en_GB

Lub wyszukaj „eBMS” w sklepie z aplikacjami.

 

 

 

Krok 2. Ustaw język i kraj

Wybierz swój język i kraj. Dzięki temu aplikacja będzie dostępna w wybranym przez Ciebie języku. Jeśli chcesz robić zliczenia motyli w innym kraju i zobaczyć w Przewodniku Fotograficznym spotykane w nim gatunki, powinieneś zmienić kraj. Zmian takich możesz dokonywać, kiedy tylko chcesz.


Jeśli chcesz wspomóc dodatkowymi tłumaczeniami, napisz na adres ebms@ceh.ac.uk, aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, jak się zaangażować. Po przejściu przez ekrany powitalne możesz rozpocząć.

 

Krok 3.  Zarejestruj konto użytkownika lub zaloguj się do systemu eBMS (www.butterfly-monitoring.net)

Ten krok umożliwia śledzenie Ci wyników własnych obserwacji, poprzez przesyłanie ich do naszej bazy danych, w której Twoje dane będą bezpieczne i będziesz mieć do nich dostęp w dowolnym momencie.

Jeśli masz już konto (np. do rejestrowania transektów 'Motylowych spacerów'), możesz zalogować się używając tych samych danych w sekcji Menu.

Jeśli potrzebujesz się zarejestrować, postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

               - Podaj swój adres e-mail, imię i nazwisko i hasło

               - Przeczytaj i zaakceptuj Regulamin (Angielski)

Będziesz potrzebować dostępu do internetu (Wi-Fi, zasięg sieci 3/4/5G) na etapie rejestracji. Jeśli się ona powiedzie zobaczysz następujący obrazek na ekranie.

 

**Uwaga! Możesz korzystać z aplikacji od razu, ale ważne jest, aby w pełni aktywować swoje konto, klikając link, który zostanie wysłany na adres e-mail użyty do rejestracji. Ten krok jest potrzebny do potwierdzenia prawidłowego adresu e-mail oraz zapobiega tworzeniu się kont spamowych.